Lista aktualności Lista aktualności

1000 drzew na minutę

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dobrym Mieście oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Smolajnach pod czujnym okiem nauczycieli i służby leśnej posadzili nowy las w leśnictwie Biały Krzyż, nieopodal siedziby Nadleśnictwa Wichrowo.

Posadzono ponad tysiąc sadzonek dębu szypułkowego i świerka. Sadzonki pochodziły ze szkółki kontenerowej, sadzenie ich wymagało użycia odpowiedniego do wielkości bryłki kostura. Sposób sadzenia został zaprezentowany przez miejscową Panią leśniczy i przedstawiciela Zakładu Usług Leśnych. Dzieci szybko przyswoiły te informacje i znakomicie sobie poradziły. Wykonały swoją pracę z uśmiechem i zaangażowaniem.

Akcja sadzenia lasu to dla uczniów okazja do pobytu na świeżym powietrzu, zapoznania się z pracą leśnika. Efekty swojej pracy mogą obserwować przez wiele następnych lat.

Nagrodą za ciężką pracę była kiełbaska własnoręcznie upieczona na ognisku. Taki posiłek na łonie przyrody smakował wyjątkowo. Dziękujemy i zapraszamy ponownie jesienią.

Zdjęcia: Izabela Chromy

Więcej zdjęć na fanpage'u Nadleśnictwa.