Lista aktualności Lista aktualności

Akcja „Bezpieczne Ferie 2018”

Z myślą o bezpieczeństwie młodych mieszkańców powiatu olsztyńskiego, 10 stycznia nad jeziorem Limajno k. Dobrego Miasta odbyły się działania profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczne Ferie 2018".

W akcji udział wzięło kilkuset uczniów z gminnych szkół podstawowych.
Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Każdy uczeń mógł z bliska przyjrzeć się sprzętowi strażackiemu i policyjnemu poduszkowcowi. Policjanci i ratownicy medyczni pouczyli dzieci, jak się zachować, gdy pod kimś załamie się lód, co się dzieje z człowiekiem, gdy wpada do lodowatej wody i jak postępować przy wychłodzeniu organizmu.

 

Jak co roku, nie zabrakło na akcji leśników. Wspólne stoisko Nadleśnictw Wichrowo i Kudypy było oblegane przez uczniów ciekawych leśnego świata. Dzieci mogły nauczyć się rozpoznawać drzewa i posłuchać o zwyczajach leśnych zwierząt. Strażnicy Leśni przybliżyli dzieciom swoją pracę i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać w lesie.

 

Akcja „Bezpieczne Ferie” jest już za nami, mimo to liczymy, że  w pamięci uczestników pozostaną wyniesione znad Limajna przestrogi i wiadomości, jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy nad wodą.

 

Tekst i zdjęcia: Izabela Chromy