Lista aktualności Lista aktualności

VI edycja Biegiem po Wichrowskich Lasach za nami

W atmosferze rodzinnego pikniku odbyła się kolejna biegowa impreza "Biegiem po Wichrowskich Lasach".

Pogoda była wymarzona, po ostatnim ataku zimy wręcz trudno było uwierzyć w bezchmurne niebo i temperaturę sięgającą 200C. Sportowy dzień przy siedzibie Nadleśnictwa Wichrowo zaczął się od biegu najmłodszych, w kategorii wiekowej do 8 lat. Wzięło w nim udział 23 dzieci. Dystans do pokonania wynosił 200 m. Potem biegli trochę starsi, dzieci w kategorii 9-12 lat. Tutaj było 16 biegaczy. W biegach dla dzieci osobno startowały dziewczyny, osobno chłopcy. Wszystkim na mecie wręczono pamiątkowe medale. Dla pierwszych trzech miejsc były dyplomy
i nagrody rzeczowe.

Wyniki w kategorii do 8 lat:

Dziewczęta: I miejsce - Julia Kostyra; II miejsce - Aleksandra Nagajewska; III miejsce Antonina - Mętel

Chłopcy: I miejsce - Marcel Drozdowski; II miejsce - Aleksander Kozłowski; III miejsce - Borys Podlewski

Wyniki w kategorii 9-12 lat:

Dziewczęta: I miejsce  - Julia Kawszyniec; II miejsce - Zuzanna Mętel; III miejsce - Pola Romanowska

Chłopcy: I miejsce - Jakub Jackowski; II miejsce - Kewin Miecznikowski; III miejsce - Antoni Zabłocki

Kategoria wiekowa 13-15 lat miała do pokonania dystans 2,5 km po trasie leśnej ścieżki edukacyjnej "Jodły". O godzinie 1130 wystartował bieg główny na 10 km. Wzięło w nim udział 111 osób. Z najlepszym czasem 40 minut i 20 sekund wygrał Pan Paweł Bąk z Sępopola. Wśród kobiet najlepsza była Pani Marta Góralska z czasem 46 minut 50 sekund. Wyniki biegu open, biegu w kategorii wiekowej 13-15 lat, oraz marszu nordic walking są dostępne na stronie superczasu. Krótka relacja i zdjęcia z zawodów nordic walking na fanpage'u Grupy Dobre Miasto.

Oprócz emocji sportowych dla zebranych dostępne było stoisko Nadleśnictwa Wichrowo, gdzie odbywał się konkurs wiedzy przyrodniczej. Swoje stoisko miały też "Babki Zielarki" z Zielarskiej Wioski Blanki. Można było posiedzieć za sterami bojowego wozu strażackiego Straży Pożarnej. Wielkim zainteresowaniem cieszył się też punkt Warmińskiej Grupy Łuczniczej, gdzie można było postrzelać z łuku do tarczy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i obsługę tegorocznej edycji leśnego biegu.

zdjęcia: A.Wierzbicka, A.Sawczuk